Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Август 03, 2020 | Новини | Просмотров: 382 | Комментариев: 0

У рамках проведення всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, в центрах зайнятості та філіях в онлайн режимі проходили інформаційно-просвітницькі та інші тематичні заходи. 

Мета проведення цих заходів – інформування населення про ризики потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, та про умови легального працевлаштування за кордоном.

До їх проведення залучалися представники Головного управління Національної поліції в області, департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Кропивницького обласного центру соціально-психологічної допомоги, місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, громадських організацій та інших організацій, які опікуються питаннями протидії торгівлі людьми, а також фахівці бібліотечної сфери.

Початком інформаційної кампанії стала інформаційно-просвітницька акція, проведена за ініціативи Міністерства соціальної політики України у співпраці Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Представництвом МОМ в Україні – Агентством ООН з міграції та громадської організації «Обласний жіночий інформаційний центр» на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.

Під час заходу мешканці міста змогли отримати консультації від фахівців державних установ щодо проблеми торгівлі людьми, інформаційні матеріали, а також ознайомитися з частиною арт-інсталяції «Невидимі», що присвячена проблемі торгівлі людьми і розповідає про реальні історії постраждалих осіб, які живуть серед нас, але часто залишаються непоміченими.

Цього ж дня, у Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості під час онлайн зустрічей безробітні дізналися про нові тенденції працевлаштування за кордоном, дізналися, як власноруч перевірити ліцензію фірми-посередника.
Фахівці Новоукраїнської, Устинівської, Олександрівської, Благовіщенської та Петрівської районних філій обласного центру зайнятості розглянули з безробітними ризики нелегальної трудової міграції. Що таке трудова міграція? Які основні ризики нелегальної трудової міграції? Які правові наслідки виникають для безробітного у разі його нелегального працевлаштування? Як захистити громадян від протиправних дій внаслідок нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми – ці та інші питання відповідали фахівці Національної поліції та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У Долинській районній філії обласного центру зайнятості працівники центральної районної бібліотеки для дорослих за допомогою інтерактивної вправи «Плями на сонці» допомогли учасникам вебінару визначити, що необхідно мати людині, щоб успішно працевлаштуватися за кордоном, і які з цих реалій переважно мають наші трудові мігранти. Крім того, запропоновано скласти «Сім кроків безпеки», які допоможуть шукачам роботи уникнути проблем, пов'язаних із торгівлею людьми.

А фахівці Голованівської районної філії обласного центру зайнятості закликали безробітних дотримуватися позиції «Працюй безпечно». Це більше, ніж просто лозунг, а і прямий заклик до дій. Дій, що спрямовані не лише на професійний ріст, а й на формування активної життєвої позиції, наявність якої свідчить про зміну не тільки власного способу життя, а й країни загалом.

Слід наголосити, саме такі інформаційно-просвітницькі заходи дають можливість ознайомити безробітних з основними правами людини, сприяють донесенню доступної та достовірної інформації стосовно існування і розповсюдження проблеми торгівлі людьми в Україні та за кордоном, основних причин потрапляння людини до ситуації торгівлі людьми, ознак небезпеки, ризикової поведінки та способів уникнення таких ситуацій.

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

Новость не имеет комментариев
Проверочный код

Бесплатный обмен просмотрами Ютуб

Подписывайтесь на Кировоград: Все новости на одном портале Fotka.kr.ua